O mnie


Cześć! Merhaba!

Słowem wstępu

Mam na imię Wioleta (chociaż wszyscy wołają na mnie Wiola) i od ponad 3 lat mieszkam w środkowej części Turcji – w Beyşehir. Więcej o tym mieście możesz przeczytać tutaj.

Od początku

Urodziłam się w Borach Tucholskich, a całe dzieciństwo, czas szkoły podstawowej i gimnazjum spędziłam w małej, acz urokliwej miejscowości Osie. Regularnie tam wracam i spędzam czas z moimi najbliższymi.

Bardzo bliska jest mi też Bydgoszcz, w której mieszkałam 9 lat. Tam skończyłam liceum, studia, pracowałam i poznałam mojego męża. To właściwie w Bydgoszczy cała ta turecka przygoda się rozpoczęła. Tam również jestem regularnie podczas każdego pobytu w Polsce.

Dlaczego blog

Zawodowo jestem copywriterem. Codziennie coś piszę, spędzam mnóstwo czasu przed komputerem, wystukując kolejne słowa na klawiaturze. Jednak mimo to, od dłuższego czasu czegoś mi w życiu brakowało. Brakowało mi miejsca, w którym mogłabym spisać moje przemyślenia, rozterki, opisać emocje, które towarzyszą mi w wielu sytuacjach. Owszem, dużo pisałam do szuflady i pewnie nadal by tak było, ale jakiś czas temu postanowiłam zmienić kilka rzeczy w swoim życiu i ten blog jest jedną z nich.

Jak mi to wyjdzie? Nie wiem. Jednak czuję ekscytację, że mam znowu swój kawałek przestrzeni w Internecie.

Zmiany, zmiany

Wspomniane zmiany są wynikiem mojego „emigranckiego kreatywnego zastoju”. Przyznaję się bez bicia, że będąc w Polsce, robiłam wiele rzeczy jednocześnie, czasem aż za dużo, ale znowu po przeprowadzce wszystko obróciło się o 180 stopni i przez długi czas nie robiłam nic. I nadszedł czas, kiedy czuję, że tego „nic” jest zbyt wiele i jeżeli nie zacznę działać teraz, to będzie tylko gorzej. Blog jest na dobry początek i na rozruszanie 🙂

Później, mam nadzieję, przyjdzie czas na realizację kolejnych planów.

Prywatnie

W tym roku minęło 7 lat, odkąd się poznaliśmy i dzielimy życie z moim M. W tym roku będziemy obchodzić trzecią rocznicę ślubu. Z szybkiej matematyki można wywnioskować, że przez prawie 4 lata żyliśmy na odległość. Szmat czasu, ale jak widać, da się 🙂 Więcej informacji o tym szalonym okresie mojego życia znajdziesz tutaj.

W zeszłym roku po raz pierwszy zostałam mamą. Tym samym rozpoczął się najpiękniejszy i najtrudniejszy okres w moim życiu.